Компактний універсальний екскаватор-погрузчик Komatsu WB97S-5 є високопродуктивним та універсальним засобом https://spec-rental.com.ua/blog/ekskavator-navantazhuvach-komatsu-wb97s/. Замінюючи одразу дві машини, він ефективно заощаджує час та кошти. Використовується в комунальному господарстві, приватному будівництві та на виробництві. Машина призначена для викопування ям, траншеїв, прибирання та завантаження ґрунту, снігу, цементу, піску, щебеню, кусків трубопроводу, деревини. Вона ідеально підходить для невеликих обсягів робіт, таких як руйнування старих фундаментів або обробка невеликих кам'яних блоків.

Komatsu WB97S-5 - це останнє покоління екскаватора-погрузчика. Він оснащений чотиритактним дизельним двигуном з водяним охолодженням потужністю 101 к.с. та три режими керування колесами. Це дозволяє машині поєднувати в собі високу продуктивність, чудову керованість, економічність, комфорт та безпеку для оператора.

Продуктивність

Щодо продуктивності WB97S-5, можна регулювати його завдяки двом режимам роботи - економному та потужному. Перший підходить для завантаження легких вантажів, наприклад, розрідженого ґрунту. При роботі з великими об'єктами, такими як великі бревна або кам'яні блоки, краще переключитися на потужний режим. У цьому випадку машина витрачає більше палива, але значно збільшує продуктивність.

Завдяки гідравлічній системі контрольованого надходження робочої рідини підйомність погрузчика досягає 3900 кг при максимальному підйомі ковша. При цьому зусилля від'єднання ковша - 6500 кг. Ознайомитись з іншою спецтехнікою японської компанії Komatsu можете на веб-сайті www.spec-rental.com.ua. В ньому також можна почерпнути багато корисної інформації щодо будови різних моделей спецтехніки та практичного застосування.

Управління

Щодо керованості, повна керованість Komatsu WB97S-5 досягається завдяки трьом режимам повороту коліс:

  • В одному напрямку для "крабового" руху, який застосовується у вузьких умовах.
  • Усі чотири колеса повернуті в різні напрямки - це забезпечує більшу маневреність та швидкість роботи.
  • Керування лише передніми колесами, що застосовується в звичайних умовах.

Управління погрузочним ковшем та екскаватором можна здійснювати за допомогою двох джойстиків, розташованих на різних панелях. Робоче обладнання рухається плавно, без стрибків, що особливо важливо в умовах щільної забудови. Контролер погрузчика дозволяє прискорювати його роботу та вимикати зчеплення. Також подібні джойстики передбачені для задніх висувних опор, які фіксують машину на одному місці.

Komatsu WB97S-5 має С-подібну задню стрілу, що дозволяє ефективно працювати в умовах міської забудови, коли поруч знаходяться інші об'єкти, які не можна пошкодити.

Особливість Komatsu WB97S-5 полягає в тому, що передній ковш-погрузчик керується джойстиком незалежно від комплектації машини. Це значно полегшує роботу оператора та підвищує керованість обладнанням.

За рахунок якості та товщини металу ковші екскаватора-погрузчика Komatsu WB97S-5 менше зношуються порівняно з більшістю вітчизняних аналогів. Також в конструкції машини зменшено кількість точок змащення у порівнянні з попередньою моделлю. Тепер їх 14, завдяки чому можна витрачати менше часу на технічне обслуговування. Також зменшується витрата паливно-мастильних матеріалів.

Комфорт та безпека

Раніше подібна техніка, опинившись в аварійній ситуації, своєю вагою могла розтоптати кабіну разом з оператором. Кабіна Komatsu WB97S-5 обладнана захистом від перекидання (ROPS). Виробник піклується про повне збереження. Якщо оператор пристебнутий, з ним нічого не станеться. Також в Komatsu WB97S-5 передбачено захист кабіни від падаючих предметів (FOPS).

Робоче місце оператора оснащено зручним амортизуючим сидінням, широким овальним переднім склом для чудового огляду. У просторій кабіні є вентиляційна система та додаткова система кондиціювання з кількома вентиляційними отворами.

Висновок

Екскаватор-погрузчик Komatsu WB97S-5 обладнаний гідророзводкою для підключення додаткового навісного обладнання, наприклад, гідромолота. За рахунок своєї універсальності техніка використовується в міських умовах та на будівельних майданчиках. Так Komatsu WB97S-5 успішно конкурує з багатьма зарубіжними та вітчизняними аналогами.