• Головна
  • У Чорнобильській зоні існує незвичне стадо здичавілих корів
18:32, 23 січня 2021 р.
Надійне джерело

У Чорнобильській зоні існує незвичне стадо здичавілих корів

У Чорнобильській зоні існує незвичне стадо здичавілих корів

2021.01.23  У Чорнобильському заповіднику успішно існує унікальне стадо здичавілих корів, за якими спостерігають науковці.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

У повідомленні говориться про те, що це стадо з’явилось внаслідок смерті їх господарів - самопоселенців села Луб'янка. Але це не перший такий випадок. Стадо здичавілої худоби існувало майже рік після аварії поблизу колишнього села Чистогалівка. Трохи пізніше його перегнали в село Нові Шепеличі до експериментального господарства. І ось вже з 2017 року його співробітники регулярно спостерігають за цим стадом.

Здичавілі корови у Чорнобильському заповіднику

Здичавілі корови у Чорнобильському заповіднику


«Цей неочікуваний випадок дав можливість, з одного боку, досліджувати процес здичавіння свійської тварини, а з іншого – їх вплив на локальні ділянки ландшафту річки Ілля», - йдеться у повідомленні.

Науковці провели підрахунок чисельності худоби у стаді та постійно його моніторять. Всі тварини у доброму стані, вони успішно переживають сніжну і морозну погоду.

Здичавіле стадо докорінно відрізняється від звичайної сільської череди, воно має цілісність, завжди діє злагоджено, добре структуроване. Найбільш ретельно у стаді охороняється молодняк, який на фоні снігу та величезного грізного бугая виглядає особливо колоритно. Телята, в свою чергу, вибирають найбільш безпечне місце в стаді між дорослим бугаєм і корівками. Молодняк рогатої худоби також добре адаптований до холодів.

Стадо диких корів у доброму стані
Саме у цих місцях колись водились далекі предки свійських корів - тури. Вони були розповсюджені у всіх лісах та лісостепу Євразії. І ці могутні тварини не просто жили у своїх природних умовах - вони їх створювали та активно змінювали. Вони постійно впливали на грунт та рослинність разом із зубрами та дикими конями - тарпанами. Всі ці тварини були необхідною складовою частиною степу та лісів, за що їх фахівці іноді називають «живі газонокосарки».

Але останній тур помер у Польщі аж у 1627 році. Та роль цих величних тварин стала зрозуміла екологам тільки три століття потому. Адже щоб ландшафт був екологічно здоровим, треба не тільки зберігати його недоторканим, його грунт, рослини та рельєф, але й щоб там жили ті тварини, які підтримують його у динамічній рівновазі.

У ХХ столітті екологи стали відновлювати втрачених тварин - дикого тура та тарпана, проводячи  селекцію домашньої худоби за ознаками «дикості», завдяки чому створено туроподібну велику рогату худобу та дикого коня.

Науковці сподіваються завдяки спостереженню за здичавілими коровами краще зрозуміти поведінку цих тварин та їх вплив на навколишнє середовище.

За матеріалом Укрінформ.
Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чорнобиль #заповідник #дикі корови #стадо #спостереження
live comments feed...