Історія міста
02:23, 24 січня 2021 р.
Надійне джерело

Перший гастроном у Прилуках

Історія міста
Перший гастроном у Прилуках

2021.01.24  Для першого гастроному у Прилуках наприкінці 1950-х років побудували спеціальне приміщення.

Зараз у Прилуках на кожному кварталі, а інколи й значно частіше зустрічаються «гастрономи» чи «гастрономчики» - продуктові магазини чи так звані продуктові «торгові точки». А для самого першого у Прилуках було побудовано спеціалізоване приміщення, як на той час досить привабливої архітектури.

Цей гастроном розташовувався на вул. Київській (тоді Леніна, або ж як казали прилучани - Ленінській) якраз навпроти сучасного гуртожитку агротехнічного коледжу, на правому березі річечки Муховець, яка вже на той час була загнана у спеціально прокладені каналізаційні труби, і на світлині про неї нагадує тільки зливова решітка посеред тротуару.

Самий перший гастроном у Прилуках

Магазин мав дві окремих зали - овочевий та продуктових товарів, де також продавали хліб, бакалійні та горілчані вироби, або, як тоді казали - соки-води. А на вулиці стояв окремий стіл, на якому і влітку і зимою продавали рибу.

Приміщення за сучасними мірками було не дуже великим, але якщо згадати, що на той час подібний магазин був у підвалі на тому місці, де зараз розташовано «Укртелеком», то для прилучан новий магазин був світлим і приємним.

Згодом, у 1970-х роках ліворуч від двору магазину у парку був поставлений металевий павільйон, у якій перенесли продаж хлібу, а на початок 80-х у тому павільйоні вже приймали скляні пляшки та банки.

Проіснував той магазин більше 25 років, до середини 1980-х років і був знесений, коли на тому місці стали будувати новий міський кінотеатр, творчо названий «Україна»!

Зараз у приміщенні кінотеатру, як відомо, розташовано супермаркет АТБ, так що можна сказати, що сучасний магазин продовжує традицію самого першого гастроному.

За інформацією товариства «Краєзнавець» ім. Василя Маслова.
Аматорське фото 1983 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перший гастроном #Прилуки #історія #фото
live comments feed...