• Головна
  • Виконком Прилуцької міської ради, про фінплани комунальних підприємств
21:01, 28 січня 2021 р.
Надійне джерело

Виконком Прилуцької міської ради, про фінплани комунальних підприємств

Члени виконкому за роботою

Члени виконкому за роботою

Фінансові плани всіх комунальних підприємств Прилук на 2021 рік затверджено.

Проекти рішень по «Послузі», «Прилукижитлобуду», «Прилукитепловодопостачанню» та «Міськсвітлу» члени  виконкому розглянули та погодили 25 січня.

Керівник КП «Прилукитепловодопостачання» Андрій Гавриш з трьох напрямків роботи підприємства саме теплопостачання називає збитковим.- Ми в 2020 році заплатили штрафні санкції за несвоєчасний розрахунок за газ. Чому? Тому, що населення з нами не розраховувалося вчасно... ...не сам борг за газ, заплатили 1,8 млн грн без ПДВ, це те, що невчасно розрахувались, тобто пені і штрафи. І також ми заплатили податок на прибуток 1,5 млн грн. Тому у нас получилося збитковим. Але за рахунок іншої діяльності, тобто, ми за 9 місяців іншої діяльності змогли заробити 2,5 млн. Ми перекрили... вийшли з прибутком, - каже Андрій Гавриш.

Станом на зараз заборгованість населення Прилук перед підприємством сягає майже 30 млн. грн. Проти боржників підприємство веде позовну діяльність.

На «Послузі» на 2021 рік планують значно скромніші прибутки.

- Комунальне підприємство планує отримати дохідної частини в сумі 20,686 млн грн. Витратна частина фінансового плану складає 20,541 млн грн. Ми плануємо отримати чистого прибутку 119 тис грн. Це при умові застосування доходів від населення, застосування економічно обґрунтованих тарифів. Тарифи нам треба підвищувати на 27 відсотків, - сказала Ірина Новак, начальник планово-економічного відділу КП «Послуга».

Похизуватися великими додатковими джерелами заробітку як «Прилукитепловодопостачання» на «Послузі» не можуть, бо дуже мало йде замовлень.

Невеликий прибуток очікують і на КП «Прилукижитлобуд». Нині у підприємства 127 угод на обслуговування прилуцьких багатоповерхівок. Ще 95 вони обслуговують за єдиним тарифом, але планують і з ними підписати договори.

Великих грошей не буде, каже Людмила Голік, начальник КП «Прилукижитлобуд»:

- Ми плануємо все з власних коштів, немає ніяких бюджетних. І з цих власних ми плануємо ще 127 тисяч прибутку.

У дохідній частині фінансового плану КП «Міськсвітло» у 2021 році левова частка - за освітлення вулиць. Оплата енергоносіїв за цією статтею становитиме 3,16 млн грн.

- Дохідна частина - це 8,174 млн грн, з них ПДВ - 1,38 млн грн, і інших податків - 400 тис грн. Власні доходи підприємства  - це оренда опор, послуги автовишки, зрізування дерев, - це 146 тис грн. По витратам - це оплата праці, 3,149 млн грн, ЄСВ - 692 тис грн, 489 тис грн - паливно-мастильні матеріали, запчастини для ремонту і обслуговування автотранспорту - 102 тис грн, власне електроенергія - 32 тисячі, амортизація, охорона праці та інші витрати. Загалом 6,578 млн грн, - сказав Євген Шаповал, директор КП «Міськсвітло».

Нагадаємо, на минулому засіданні міськвиконкому було погоджено фінансові плани міської лікарні, центру первинної медико-санітарної допомоги, дитячої лікарні, стоматполіклініки, комбінату шкільного харчування «Шкільний» та телекомпанії.

Довідково: фінансовий план - основний документ, відповідно до якого підприємство отримує доходи і здійснює видатки, визначає обсяг та спрямування коштів для виконання своїх функцій протягом року відповідно до установчих документів.

За матеріалом телекомпанії ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виконком #фінплани #комунальні підприємства #25 січня
live comments feed...