• Головна
  • Тренування рятувальників ДСНС із залученням спецтехніки
18:57, 29 січня 2021 р.
Надійне джерело

Тренування рятувальників ДСНС із залученням спецтехніки

Тренування рятувальників ДСНС із залученням спецтехніки

На Чернігівщині надзвичайникам допомагають рятувати життя людей «Торнадо» та «Богун». Мова йде про спецтехніку - аероглісер та снігоболотохід. Які ці машини у ділі можна було побачити під час тренування рятувальників у Чернігові на річці Стрижень в районі регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Під час навчання 19 рятувальників відшліфовували свої дії щодо порятунку потопаючих та надання допомоги постраждалим, які опинились на кризі.

За однією із ситуацій неподалік берега рибалка провалився під тонкий лід. На місце пригоди прибуло відділення групи рятувальних робіт. Використовуючи спеціальний пристрій «Соломинка» надзвичайники витягнули «постраждалого» з крижаної води, ношами винесли на берег і надали першу медичну допомогу.Загалом було відпрацьовано три ситуації.

- Перший етап був пов’язаний із рятуванням поодинокого рибалки, який провалився під лід. Другий етап за задумом був у тому, що рибалку на крижині відірвало від основної маси та віднесло від берега на достатню відстань. третій етап - це проведення  випробування нашого снігоболотохода «Богун»,  - сказав Олексі Чалишев, заступник начальника оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області.

Аероглісер «Торнадо» готують до роботи
Снігоболотохід «Богун»

Снігоболотохід «Богун» чернігівські рятувальники отримали нещодавно. Раніше надзвичайники складні ділянки місцевості обстежували пішки. Зараз ситуація змінилася.

- Це транспортний засіб універсальний снігоболотохід «Богун». Він призначений для проведення аварійно-рятувальних, пошуково-рятувальних та інших робіт де відсутні дороги. Тобто це можливо ліса, болота, поля і т. д., - сказав Данило Лазаренко, заступник начальника рятувального відділення аварійно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області.

Рятувальники застерігають людей виходити на тонку кригу щоб уникнути проблем, але раптом ви провалилися під лід надзвичайники радять:
- В першу чергу - не панікувати! Паніка - це основний ворог людини. Страх з’являється, зводить судорога м’язи і людина тоді починає тонути. Розкинути руки, опертися на кригу як можна зробити більшу площу і намагатися витолкнуться на кригу. Ну і при цьому як є люди то звати на допомогу, - сказав В’ячеслав Почернін, начальник рятувального відділення аварійно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області.

Інформація телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДСНС #рятувальники #тренування #крига #допомога
live comments feed...