• Головна
  • Книга та додаток про стандарти досудового розслідування
16:32, 11 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Книга та додаток про стандарти досудового розслідування

Один з авторів розробки Роман Грига

Один з авторів розробки Роман Грига

На Чернігівщині презентували книгу та мобільний додаток про стандарти досудового розслідування.

Слідчий поліції області Роман Грига є співавтором посібника та взяв участь у презентації:
- Якщо говорити про поліцію, слідчі - це ті, на кому тримається закон в поліції, адже вони безпосередньо вирішують найбільш значиме на етапі досудового слідування - вони розпочинають процес притягнення особи до кримінальної відповідальності, або своїми (діями)... зокрема під час проведення слідчих дій доходять в тих чи інших ситуаціях, коли відсутність злочину, і здійснюють закриття кримінального провадження чи направлення його до суду.

Роман Грига - тимчасовий виконувач обов'язків заступника начальника Корюківського відділу поліції і начальник слідчого відділення. Роман входить до авторського колективу, який працював над створенням посібника протягом двох років.Книга орієнтована передусім на основних учасників досудового розслідування - слідчих, детективів, прокурорів, слідчих суддів. Але розділ «Затримання» буде корисний і для оперативних співробітників і для патрульних поліцейських. Також посібник і додаток можуть стати в нагоді студентам і курсантам юридичних вишів, науковцям та експертам, які вивчають питання досудового розслідування.

Потенційні користувачі посібника кажуть - його плюс у наявності різноманітних документів і бланків з практичним обґрунтуванням, як правильно їх заповнювати і оформляти. Авторський колектив роз'яснює зокрема і проблемні питання, наприклад - коли саме особа вважається затриманою, питання повідомлення про підозру, взаємодія прокурора і слідчого під час написання цього процесуального документу. Є багато матеріалів про збір доказів, їх законність та достовірність. Отже посібник та мобільний додаток - незамінні помічники слідчого, прокурора та слідчого судді. Вони покликані зекономити їхній час та інші ресурси без шкоди інтересам правосуддя, а також забезпечити баланс у ефективному досудовому розслідуванні та дотриманні прав людини.

За інформацією телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #посібник #додаток #досудове слідство #книга
live comments feed...