• Головна
  • Роз'яснення щодо житлових субсидій
22:10, 2 березня 2021 р.
Надійне джерело

Роз'яснення щодо житлових субсидій

Роз'яснення щодо житлових субсидій

Через зниження ціни на газ для населення у січні 2021 року отримувачам субсидій доведеться повернути надлишково нараховані суми державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, повідомляють в управлінні праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради.

- Чому склалася така ситуація? 22 січня цього року управлінням праці було проведено нарахування коштів житлової субсидії за січень місяць цього року, і отримали ми від газопостачальної організації тариф, який становив 9,89 грн. за кубометр газу. А 8 лютого ми отримали листа що тариф змінився, тобто газопостачальна організація змінила тариф і він становив за січень 6,99 грн. Тобто ціна зменшилася. Тому виникла необхідність провести перерахунок виплаченої субсидії за січень цього року, - каже заступник начальника управління праці та соцзахисту населення Марина Погуляй.Надлишково нараховані суми житлової субсидії мають бути повернені на рахунок управління праці та соціального захисту населення, повідомляють у відомстві і розповідають яким чином буде проведене це повернення.

- Якщо після проведення перерахунку у січні місяці розмір житлової субсидії вийшов як нульова субсидія, тобто 0 грн., таким споживачам комунальних послуг, які отримують житлову субсидію треба буде повертати кошти самостійно на рахунок управління праці. Зараз ми вам надсилаємо такі виклики, ви отримуєте їх, тобто ви повинні до закінчення опалювального сезону певну суму коштів повернути на рахунок управління праці.
Оскільки, відповідно до зазначеного тарифу 6,99 грн. у вас житлова субсидія за розрахунком не вийшла ні в січні, вона не вийде у вас ні в лютому, ні в березні, ні в квітні, оскільки тариф вже встановився і він становить такий самий як був у січні, такий він буде і в лютому, такий він буде у березні, - повідомила Марина Погуляй.

Для того, щоб отримати субсидію у травні місяці на наступний період, то до квітня 2022 року субсидіанти повинні повернути надлишкові кошти у повному обсязі. Якщо після проведення перерахунку людина має право на субсидію і у січні, і у лютому, березні і квітні, управління праці буде повертати надлишок субсидії за січень, який виник у зв'язку зі зменшенням ціни на газ у ці місяці, тобто помісячно зменшуватиме розмір державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.

- Якщо знову ж таки після повернення всієї необхідної суми у травні місяці цього року у вас відбуватиметься неповернення коштів, якійсь залишок неповернених коштів, ви так же само повинні будете повернути їх на рахунок управління праці самостійно, - каже Марина Погуляй.

Станом на 1 лютого 2021 року у Прилуках житлові субсидії отримують близько 9 тисяч домогосподарств і у всіх них є та чи інша сума надлишково нарахованої субсидії через зміну ціни на газ для населення.

З'ясувати питання по субсидії можна за телефоном 7-12-25, це телефон «гарячої лінії» управління праці.

Нагадаємо, повернути надлишково нараховану субсидію слід до травня місяця аби не мати боргів і мати надалі право на державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг.За інформацією телеканалу ТК Прилуки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидії #надлишок #перерахунок #управління праці #повернення
live comments feed...