• Головна
  • Заповідник «Качанівка» включений до «Великої реставрації»
16:05, 5 травня 2021 р.
Надійне джерело

Заповідник «Качанівка» включений до «Великої реставрації»

Заповідник «Качанівка» включений до «Великої реставрації»

Національний історико-культурний заповідник Качанівка на Прилуччині включений до переліку об’єктів Національної програми «Велика реставрація». Планується відремонтувати палац з двома флігелями, альтанку Глінки, Георгієвську церкву та Водогінну вежу. Ознайомитися з об’єктами майбутньої реставрації до Качанівки завітав державний секретар Міністерства культури та інформаційної політики України Ярема Дуль.Цілком логічним є те, що саме Качанівка потрапила до програми «Велика реставрація», каже заступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олена Дума. Це єдина садиба в Україні, яка зберегла цілісність планувального рішення ансамблю, свою стильову єдність. У головному палаці, побудованому у стилі неокласицизму залишився автентичний інтер’єр. Аби зберегти цю перлину від руйнації потрібні колосальні кошти.

Першочерговими стануть рятівні роботи, каже Олена Дума.

Історико-культурний заповідник Качанівка входить до 5-тірки туристичних магнітів Чернігівщини та визнаний одним із найбільш відвідуваних туристичних об’єктів області,  каже Людмила Замай, виконувачка обов’язків директора департаменту культури і туризму Чернігівської ОДА. Тому Качанівка заслужує на увагу.

Генеральний директор історико-культурного заповідника Володимир Буренко каже, за 20 років перебування на посаді на різних рівнях порушував проблему нагальності реконструкції Качанівки. Нарешті цей час настав, каже Буренко.

Голова Прилуцької районної адміністрації Геннадій Луценко зі свого боку обіцяє всебічну підтримку у проведенні реконструкції заповідника.

Качанівка  - це унікальний об’єкт із 17 пам’ятками національного значення і є одним із туристичних об’єктів Чернігівщини. Подивитися на перлину архітектури щороку приїжджає понад 30 тис. туристів, як з різних регіонів України, так і з-за кордону. Після реконструкції ця кількість зросте в рази, переконане керівництво області.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Качанівка #реставрація #туризм
live comments feed...