• Головна
  • Ризик залишитися без тепла, мільйонні борги населення
14:03, 17 травня 2021 р.
Надійне джерело

Ризик залишитися без тепла, мільйонні борги населення

Ризик залишитися без тепла, мільйонні борги населення

Про ризик залишитися без тепла в опалювальний період, нововведення НАК «Нафтогаз» та про методи боротьби з неплатниками йшла мова на апаратній нараді міського голови 17 квітня 2021 року. Андрій Гавриш, директор КП «Прилукитепловодопостачання», озвучив суму боргу за тепло, водопостачання та водовідведення на 1 травня цього року:

- Заборгованість населення перед підприємством складає 40,713 млн. грн. Із них 30 млн. - це по теплу, трошки більше.., а все інше - це вода і водопостачання.

З більш як 200 багатоповерхівок, яке обслуговує комунальне підприємство 77 мають борги за 200 тис. грн. У так званому «чорному списку» багатоквартирні будинки Центрального мікрорайону, 273 кварталу (БАМ), військового містечка №12 та мікрорайону Рокитне.Андрій Гавриш перерахував найбільших боржників по адресах. За статистикою, говорить Андрій Гавриш, чи не найбільше боргують власники квартир працездатного віку. Пенсіонери ж - в числі сумлінних платників.

З боржниками, які порушили грошові зобов'язання КП "Прилукитепловодопостачання" веде перш за все роз'яснювальну роботу. Основний акцент - на реструктуризації боргу: на сьогодні підприємством укладено договорів більш як на 2 млн. грн.

Практикують комунальники і стягнення заборгованості у судовому порядку. За останні 1,5 року до суду подано майже 1 300 позовів, на загальну суму 2,709 млн. грн.

Неналежна сплата платежів і борг у більш як 40 млн. грн. сьогодні - пряма загроза для міста залишитися без тепла. Позиція міського голови Ольги Попенко - боротися із боржниками кардинально. Вона пропонує направити листа за підписом голови до Президента, щоб прийняти закон про боротьбу із боржниками на рівні держави.

Ситуація із заборгованістю ускладнюється черговим нововведенням НАК «Нафтогаз». Аби отримати ліміт на блакитне паливо "Прилукитепловодопостачання" має заплатити наперед. Крім того «Чернігівгазом» збільшена вартість розподілу газу до 1,940 млн. грн. Для порівняння - у минулому році ця сума дорівнювала 1,128 млн. грн.

Наразі в таких ринкових умов для безперебійної роботи підприємства єдиний шанс - вчасні платежі та повернення боргів, які на думку керівника КП "Прилукитепловодопостачання" можна стягнути, вдавшись до радикальних кроків - відключення боржників. Міський голова активно цю пропозицію підтримала.

На апаратній нараді піднімали питання і про заборгованість бюджетної сфери перед комунальним підприємством «Прилукитепловодопостачання». Міський голова Ольга Попенко дала доручення фінансовому управлінню у найкоротший термін вирішити питання із проплатою.


За інформацією телеканалу ТК Прилуки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#борг за газ #апаратна нарада

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Олександр
18 травня 2021 р., 01:13
Найбільше у цій нараді насмішила частина про борг бюджетників перед тепловодопостачанням! Можна подумать, що міська голова "не знала" про заборгованість!!! А тут, відразу ж як узнала, то дала героїчну вказівку розібратись із цим питанням! От.. дивіться, яка я хороша! Але ж я не знала... Та все Ви, Ольга Михайлівна, знали! Ви тільки не розраховували, що Гавриш все те Вам на голову виверне якраз на апаратній нараді.
live comments feed...