• Головна
  • І знову про зміни у порядку призначення субсидій
16:09, 17 травня 2021 р.
Надійне джерело

І знову про зміни у порядку призначення субсидій

І знову про зміни у порядку призначення субсидій

У квітні цього року кабмін України прийняв зміни у порядок призначення житлових субсидій. І у першу чергу вони передбачають, що всі домогосподарства, які мають бажання отримувати державну допомогу на оплату комунальних послуг, мають подати до органу соцзахисту нові зразки заяв та декларацій, повідомила у ході апаратної наради що відбулася 17 травня заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради Марина Погуляй. Вона сказала, що громадяни можуть подати заяви протягом травня-вересня, тобто у неопалювальний сезон. Незалежно від дати подання заяви, якщо субсидія буде призначена, то вона буде надана з 1 травня 2021 року.       Причиною для відмови у призначення субсидії можуть бути борги за комунальні послуги терміном понад 3 місяці у сумі 340 грн.

Зміни у порядок призначення субсидії, ухвалені кабміном у квітні цього року передбачають ряд обмежень. Якщо загальна площа житлового приміщення буде перевищувати 130 кв. м (квартира) чи 230 кв. м (будинок) - субсидія не призначається. Є окремі випадки, для яких це правило не діє, наприклад, якщо це - багатодітні сім'ї, чи прийомні сім'ї, чи дитячі будинки сімейного типу.

Не матимуть права на призначення житлової субсидії і домогосподарства, на одного з членів якого оформлене право власності на два житлових приміщення.

- Наприклад, проживає дружина у квартирі, чоловік у своєму власному будинку, а у них є в селі батьківська хата. То це вважається як дві власності, - сказала Марина Погуляй.

- Тобто, простішими словами, якщо людина має квартиру і хату у селі, то вона взагалі не має права до вас приходити і питати за субсидію, - уточнила міський голова Ольга Попенко       

Вплинути на призначення субсидії може і наявність у членів сім'ї, що претендує на державну допомогу на оплату комунальних послуг, автотранспорту.

- Якщо є у власності транспортний засіб, якій підлягає реєстрації у нашому МРЕВ і з моменту випуску цього транспортного засобу пройшло менше ніж 5 років - так само права немає. Якщо є два транспортних засоби у володінні членів домогосподарства, і вони - менші ніж 15 років, так само права немає. Два транспортних засоби. Тобто - не сумується. Наприклад, є у дружини один транспортний засіб, йому 12 років, у чоловіка - 16 років, тобто перевищує 15 років, то тоді має право. Не сумується! Тобто, якщо дружина і чоловік... не сумується. Окремо у кожного члена господарства, - повідомила Марина Погуляй.

Підставою для відмови у призначенні житлової субсидії може стати наявність у одного з членів домогосподарства на момент звернення депозиту у банку на суму понад  56750 грн.

- Якщо протягом 12 місяців перед датою звернення була придбана або валюта, або дорогоцінні метали на суму, яка перевищує 50 тисяч, так само права немає. Раніше таких обставин не було, це умови вперше такі були прийняті, - сказала Марина Погуляй.

Відповідно до нових змін у призначенні субсидій не матиме права на державну допомогу на оплату комунальних послуг і особа, яка понад 60 днів перебувала за кордоном. Це не стосується випадків, коли людина була за кордоном у відрядженні, або на лікуванні - от тоді субсидія може бути призначена, якщо це буде підтверджено документально якимись певними документами.

Також з 1 травня 2021 року субсидія надаватиметься виключно у грошовій формі, тобто живими грошима на банківську картку субсидіанта. І вже самостійно особа має розраховуватися за фактично спожиті комунальні послуги.

- Це є державна адресна ДОПОМОГА. Це не покриття всіх витрат. Ми вже тисячу разів про це говоримо... Це - ДОПОМОГА. Для того, щоб людина, яка знаходиться у складному стані, щоб їй легше було розраховуватися за всі спожиті комунальні послуги, - сказала Марина Погуляй.

Вона також повідомила, що зараз в управління праці та соціального захисту населення надійшли бланки заяв та декларацій нового зразка, фахівці вже ведуть прийом громадян, які хочуть оформити субсидію. Таких домогосподарств у Прилуках близько 10 тисяч.

Аби розвантажити управління соцзахисту, до якого мають звернутися усі субсидіанти за новими зразками заяв та декларацій, фахівці відомства проводитимуть прийоми у комітетах самоорганізації населення.

- Із 19 числа раз на тиждень будемо приймати у комітетах самоорганізації населення. Тобто, там будуть графіки вивішені, з 8 годин до 12 раз на тиждень ми будемо приймати там, - сказала Марина Погуляй.

Графіки прийому у комітетах самоорганізації населення будуть оприлюднені у засобах масової інформації.


За інформацією телеканалу ТК Прилуки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидії #нові правила
live comments feed...