• Головна
  • Відзначенню 30-річчя Незалежності України присвячується…
18:05, 19 травня 2021 р.
Надійне джерело

Відзначенню 30-річчя Незалежності України присвячується…

Відзначенню 30-річчя Незалежності України присвячується…

19 травня 2021 року начальник відділу культури і туризму міської ради Катерина Мовчан взяла участь у Zoom-конференції щодо активної участі міста Прилуки в проекті, який передбачає виготовлення майстрами народних ремесел та художніх промислів великого 200 метрового рушника шириною 220 см за допомогою вибійки під назвою «Чернігівщини дерево-життя – могутній України оберіг».

Мета проєкту – об’єднання представників зі всієї Чернігівщини єдиним рушником, надання майстер-класу з вибійки та залучення у створенні цього виробу широкого кола людей. Проєкт відноситься до низки заходів, присвячених відзначенню 30-річчя Незалежності України та має бути презентований 28 червня до Дня Конституції України. Розгортання рушника буде на пішохідному мосту в м. Чернігові, який сполучає лівий і правий берег Десни, що символічно об’єднує Чернігівщину.

Історична довідка. Техніка виготовлення вибійки (тканини з нанесеним візерунком) - винайдена, можливо, у перших століттях нашої ери. Для цього використовували дерев'яну дошку, на гладкій поверхні якої вирізьблювали декоративні візерунки. Дерев'яну форму вкривають рідкою фарбою і притискають до тканини - на тканині залишається відбиток візерунків.

В Україні на початку XX століття у селі Левинки (Чернігівська обл.) під час розкопок археологи знайшли зразки вибійчаних тканин X - XI століття. У цілому ж широке розповсюдження технології виготовлення вибійки датується XII - XIII століттям.
Рушник в Україні посідає особливе місце. Це символ України, відбиття культурної пам’яті народу. В їх малюнках збереглися прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», символіка червоного кольору.  Рушник - у свідомості українського народу наділявся широким спектром знакових властивостей і саме тому він являє собою значне непересічне явище духовної культури, є етнічним культурним символом України.


Відділ культури і туризму Прилуцької міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#незалежність #свято #символ
live comments feed...