• Головна
  • Про плани реставрацій у Чернігівській області
17:03, 20 травня 2021 р.
Надійне джерело

Про плани реставрацій у Чернігівській області

Один з небагатьох реставрованих залів палацу у Качанівці.

Один з небагатьох реставрованих залів палацу у Качанівці.

Шість реставраційних проектів пам’яток культури та архітектури, поданих головою Чернігівської ОДА Анною Коваленко на погодження в уряд для подальшого фінансування вже ухвалені Міністерством культури. Три з них будуть профінансовані вже цього року.Серед них і історико-культурний заповідник Качанівка на Прилуччині. Заплановано реставрацію чотирьох об’єктів унікального палацово-паркового комплексу у Качанівці. Сам палац, альтанка Глінки, Георгіївська церква та водогінна вежа. Реставрація Качанівки стартує з альтанки Глінки. Ще для двох качанівських об’єктів, самого палацу та водогінної вежі Мінкульт цього року профінансує проектно-кошторисну документацію, повідомляє на свої сторінці у Фейсбуці Анна Коваленко.

У Чернігові цьогоріч відреставрують Преображенський собор та Будинок полкової канцелярії. Вони ініційовані Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній».

Чернігівщина має прекрасні перспективи стати головним напрямком туризму вихідного дня для киян. Це принесе області і додаткові кошти і нові робочі місця для малого бізнесу, зазначає Анна Коваленко.

Нагадаємо, у конкурсному відборі до програми Президента «Велика реставрація» взяли участь більше двох сотень проектів з усієї країни.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Качанівка #реставрація #туризм

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Олександр
21 травня 2021 р., 03:45
Найпершим, хто зрозумів, що на реставраціях можна "нареставрувати" собі на черговий маєток, був Кучма, який цей нещасний палац постійно реставрував. Потім був, зрозуміло, Ющенко. Цей теж реставрував. Про Януковича нічого не скажу, бо тому, щоб скомуніздіть вчергове декілька десятків чи сотень мільйонів "песо" ніяких приводів не треба було - той просто брав, скільки йому забажається "із тумбочки"... Порошенко теж там щось підреставровував. Але... як бачимо, палац із кожним роком все більше приходить у "доісторичний" вигляд, споруди розвалюються, а лівий балкон-тераса як був розвалений майже вщент, так таким і залишається, Альтанка так взагалі скоро з'їде у ставок окремими частинами... Я так думаю, що за ті сотні мільйонів доларів, які вже витрачені на "реставрації", той, хто побудував весь Качанівський маєток із парком, побудував би з нуля ще декілька таких, а може й більших палаців і парків!
live comments feed...