• Головна
  • В Україні планують новий прожитковий мінімум
17:12, 3 червня 2021 р.
Надійне джерело

В Україні планують новий прожитковий мінімум

В Україні планують новий прожитковий мінімум

В Україні будуть по-новому розраховувати прожитковий мінімум. Вже цього року його хочуть встановити у розмірі 40% від середньої заробітної плати в Україні. Відповідний законопроєкт підтримали 253 народних депутати. За інформацією Державної служби статистики середня зарплата штатного працівника у квітні в Україні становила 13 543 гривні.



Нагадаємо, з 1 липня прожитковий мінімум в Україні становитиме 2294 гривні, зараз його розмір – 2189. Трохи раніше у травні в Міністерстві соціальної політики заявили, що реальний прожитковий мінімум в Україні вищий законодавчо встановленого практично у 2 рази.

Але довести законодавчий до реального складно, оскільки до прожиткового мінімуму прив’язано більше 180 різних видів виплат. Збільшення прожиткового мінімуму автоматично означає збільшення цих платежів, що приведе до навантаження на бюджет.

Кабінет міністрів планує відв’язати від прожиткового мінімуму ряд соціальних виплат, зборів, штрафів та інших платежів. Законопроекти вже подано до Верховної Ради України.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прожитковий мінімум
live comments feed...