• Головна
  • Коригування тарифів на комунальні послуги
16:45, 25 червня 2021 р.
Надійне джерело

Коригування тарифів на комунальні послуги

Коригування тарифів на комунальні послуги

Тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення скориговано. 23 червня на розширеному засідання виконавчого комітету встановлено нову вартість послуг КП «Прилукитепловодопостачання».

На сьогодні у Прилуках діяли найнижчі тарифи у порівнянні з Ніжином та Черніговом. Ці міста вже надають аналогічні послуги за новою вартістю. Так для прикладу, у Чернігові за послугу з централізованого водопостачання сплачують 14,2 грн., у Ніжині – 14,75 грн. У Прилуках наразі діє тариф 10,34 грн. Після коригування вартість підвищиться до 13,55 грн, тобто навіть після підвищення у Прилуках все одно буде найнижчий тариф на водопостачання.Щодо вартості послуги з централізованого водовідведення, то на сьогодні у Прилуках вона становить 18,10 грн. Після коригування становитиме 24,67 грн. Той же Ніжин сплачує за аналогічну послугу 25,46 грн.

Варто відмітити, що наразі наше місто живе за тарифами, встановленими ще у 2019 році. Надалі тарифи встановлюватимуться на 12 місяців кожен рік.

На підвищення тарифу суттєво вплинули три основні фактори:
- зменшення обсягів реалізації послуги централізованого водопостачання,
- збільшення прожиткового мінімуму, і як наслідок - збільшення фонду заробітної плати,
- збільшення вартості електроенергії.

Варто відмітити – це підвищення тарифів поки що населення не стосується! Для населення буде застосовано тільки тоді, коли кабміном буде затверджений публічний договір, потім він має бути опублікований і тільки через місяць можна коригувати тарифи. Якщо ж міська влада не прийме новий тариф, а Кабмін затвердить публічний договір, то тоді не можна буде застосовувати новий тариф.

На 24 копійки для мешканців приватного сектору та на 2,45 грн. для жителів багатоквартирних будинків – саме на стільки зросте щомісячна плата за вивіз твердих побутових відходів комунальним підприємством «Послуга». Аналогічно – у нашому регіоні прилучани сплачують за вивіз сміття чи не за найнижчим тарифом.

Того ж дня на засідання виконкому були затверджені фінансові звіти за І півріччя комунальних підприємств «Послуга», «Прилукитепловодопостачання» та «Прилукижитлобуд».


За інформацією телеканалу ТК Прилуки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тарифи #збільшення #комунальні послуги
live comments feed...