• Головна
  • Податкова проводить інспекції з виявлення неоформлених працівників
16:16, 13 липня 2021 р.
Надійне джерело

Податкова проводить інспекції з виявлення неоформлених працівників

Податкова проводить інспекції з виявлення неоформлених працівників

У Прилуках триває інспектування з питань виявлення не задекларованих працівників. З 1 липня Держпраця у взаємодії з Державною податковою службою розпочала низку заходів. Вони включають в себе інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці. А також інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.Під час інформаційної кампанії, протягом майже 6 місяців інспектори праці проінформували понад 62 тисячі роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування. Зокрема, 36 тисяч у сферах торгівлі, 6 тисяч у сфері с/г, 5 – у сфері транспорту та 3 в організації харчування. Під час другого етапу роботи інспекції у полі зору працівників Держпраці та державної податкової служби будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.

Відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день з метою перевірки оформлення трудових відносин. Для виявлення не задекларованих працівників інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю.

При виявленні не задекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства. Розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 21 році складає 60 000 грн. Вчинення такого правопорушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, що складатиме 180 000 грн.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податкова #неоформлені працівники
live comments feed...