• Головна
  • Спека! А що кажуть метеорологи?
15:31, 21 липня 2021 р.
Надійне джерело

Спека! А що кажуть метеорологи?

Спека! А що кажуть метеорологи?

Антициклон приніс в Україну високі температури. Шалена спека негативно впливає як на природу, так і на здоров’я містян. Аби розібратися у нових настроях погоди, треба розпитати фахівців прилуцької метеостанції, де безперервно проводяться спостереження, спираючись на середні багаторічні показники.Як зазначила Людмила Шацьких, технік-метеоролог Прилуцької метеорологічної станції, середньомісячна температура збільшилася на 1,6 градуса. Поступово відбувається потепління. А от норма опадів за середніми значеннями знизилась і змінилася їх помісячна кількість.

Працівники Прилуцької метеостанції кажуть, що спека для нашого регіону не є аномальним явищем – Україна знаходиться у чудових географічних умовах, проте за останнє десятиліття глобальне потепління зробило свою справу – середньомісячна температура зросла майже на 2 градуси.

З приводу опадів – ситуація нестабільна. Влітку опади як правило зливові, тобто випадають з купчастих хмар, що розвиваються вертикально і мають специфіку локальності, тому в одному районі міста може бути сильна злива, а у іншому – легкій дощик. І саме нерівномірність опадів спричиняє неприємність як людям, так і комунальним службам міста.

Ведуться спостереження і за сільськогосподарськими культурами. Розвиваються вони цілком нормально, не зазнають згубного впливу високих температур, тому варто сподіватися на гарний цьогорічний урожай. Вологи в ґрунті для розвитку рослин цілком достатньо.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спека #метеорологи #температура #норма
live comments feed...