• Головна
  • У G7 є план боротьби з Путіним - The Wall Street Journal
15:29, 1 вересня 2022 р.

У G7 є план боротьби з Путіним - The Wall Street Journal

У G7 є план боротьби з Путіним - The Wall Street Journal, фото-1

Передбачається, що граничні ціни будуть поширюватися не тільки на нафту, але і на нафтопродукти, в тому числі на мазут.

На сьомому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну міністри фінансів країн Великої сімки (G7) мають намір узгодити та представити план з встановлення граничних цін на нафту з Росії.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Узгодження граничної ціни має відбутися 2 вересня під час віртуальної зустрічі.

Передбачається, що граничні ціни будуть поширюватися не тільки на нафту, але і на нафтопродукти, в тому числі на мазут, як на один з ключових експортних продуктів Росії.

План передбачає заборону на фінансування і страхування перевезень російської нафти, якщо вона продається вище встановленої межі цін. За даними аналітичного центру Bruegel, країни Великої сімки страхують понад 90% світового судноплавства.

Домовленість почне діяти в грудні, коли набуде чинності європейське ембарго на російську нафту. Згідно з планом, його мають пом'якшити - заборона ЄС на страхування нафтових перевезень буде скасована, що дозволить європейським компаніям продовжити надавати фінансові послуги для транспортування і продажу російської нафти, але тільки за встановленою ціною.

Обмеження ціни на російську нафту

Нагадаємо, ідея запровадження граничних цін на російську нафту була висунута на саміті лідерів G7 в кінці червня. Таким чином країни Великої сімки мають намір обмежити доходи Москви від продажу нафти.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен представила цю ідею азійським лідерам під час закордонного турне минулого місяця і повідомила Reuters, що провела обнадійливі переговори з Індією.

Деякі трейдери та аналітики нафтового ринку висловили сумніви в тому, що цінова стеля спрацює, оскільки Росія знайшла способи постачати свою нафту в Азію без використання західного страхування суден. Москва також може повністю припинити експорт частини нафти, що призведе до подальшого зростання цін на енергоносії.

Члени G7 намагалися знайти способи заповнити дефіцит енергоносіїв і впоратися зі зростаючими цінами, дотримуючись при цьому своїх кліматичних зобов'язань.

"У міру того, як ми поступово виводимо російські енергоносії з наших внутрішніх ринків, ми будемо прагнути розробити рішення, які скоротять доходи Росії від вуглеводнів, підтримають стабільність на світових енергетичних ринках і зведуть до мінімуму негативні економічні наслідки", - йдеться в заяві G7.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...