• Головна
  • За найгіршого сценарію з України може виїхати ще до 5 мільйонів громадян
08:32, 28 вересня 2022 р.

За найгіршого сценарію з України може виїхати ще до 5 мільйонів громадян

За найгіршого сценарію з України може виїхати ще до 5 мільйонів громадян, фото-1

За найгіршого сценарію Україну можуть покинути ще до 5 млн громадян, окрім 1,2 млн, які вже виїхали з країни з 24 лютого.

Як повідомила прес-служба Національного агентства з питань державної служби, про це заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

"З 24 лютого до 19 вересня з України виїхали близько 8,4 млн людей. В’їхали за цей час – 7,2 млн. Наразі за кордоном перебувають 1,2 млн людей з України. Вагому частину із них, окрім жінок із дітьми, складають малий прикордонний рух, відрядження, відпустки, виїзд іноземців у перші дні війни, перетин кордонів з метою пільгового ввезення автомобілів, тощо", - цитує прес-служба Лібанову.

Вона припускає, що, окрім понад мільйона українців, які вже перебувають за кордоном, Україна може додатково втратити щонайменше 500-600 тисяч людей. Водночас максимальна кількість емігрантів може сягнути 5 млн. Цей сценарій стане реальним у випадку затягування війни. За таких умов існує ризик, що після скасування воєнного стану до українок з дітьми почнуть переїздити чоловіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...