• Головна
  • Керівник Запорізької атомної станції не повернеться на посаду, – агентство ООН
17:22, 5 жовтня 2022 р.

Керівник Запорізької атомної станції не повернеться на посаду, – агентство ООН

Керівник Запорізької атомної станції не повернеться на посаду, – агентство ООН, фото-1

Невизначеність навколо майбутнього Запорізької АЕС зростає, а ядерне агентство ООН заявляє, що директор станції не повернеться на свою посаду після того, як його звільнили з російського арешту.

У заяві Міжнародного агентства з атомної енергії у вівторок не повідомляється, чому Ігор Мурашов, генеральний директор, не повертається на посаду.

“МАГАТЕ розуміє, що Мурашов зараз разом із сім’єю перебуває на території, підконтрольній Україні, і не буде продовжувати виконувати свої обов’язки на ЗАЕС”, – повідомили у відомстві, маючи на увазі атомну станцію. Національна енергетична компанія України “Енергоатом” раніше повідомила, що його звільнили в понеділок після затримання в п’ятницю і він знаходиться в безпеці в місті Запоріжжя.

Мурашов відповідав за ядерну та радіаційну безпеку, повідомляє НАЕК “Енергоатом”. Його викрадення з автомобіля в п’ятницю мало “негайний і серйозний вплив на прийняття рішень щодо забезпечення безпеки та захисту заводу”, – сказав Рафаель М. Гроссі, директор МАГАТЕ, у суботній заяві.

Атомна станція, найбільша в Європі, була захоплена російськими військами в березні, але нею керують українські інженери. Бої неподалік викликали міжнародне занепокоєння щодо ризику ядерної аварії. Обстріли іноді спричиняли відключення електростанції від енергомережі України, що, за словами міністра енергетики України, ставить критичні системи охолодження під загрозу покладатися лише на аварійне резервне живлення.

Україна та Росія обмінялися звинуваченнями у використанні можливості ядерної катастрофи шляхом здійснення атак поблизу об’єкта, найбільшої в Європі АЕС. З вересня МАГАТЕ має двох інспекторів на заводі, і Гроссі неодноразово закликав створити зону безпеки в цьому районі.

Хто замінить Мурашова, невідомо, повідомили в МАГАТЕ. Українські чиновники заявили, що російські солдати піддали невелику бригаду робітників , які залишилися на заводі, жорстоким допитам.

Запорізька область на півдні України, де знаходиться завод, є однією з чотирьох, які минулого тижня президент Росії Володимир В. Путін відправив незаконно анексувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...