• Головна
  • З наближенням України до перемоги наближається і ядерна війна
08:42, 13 жовтня 2022 р.

З наближенням України до перемоги наближається і ядерна війна

робиться недостатньо для уникнення ядерної ескалації в той час, коли події на полі бою неодноразово виявляють слабкість звичайних сил президента Володимира Путіна і залишають у нього все менше альтернатив " data-medium-file="https://daycom.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/ядерний_вибух-300x200.jpeg" data-large-file="https://daycom.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/ядерний_вибух.jpeg" loading="lazy" class="wp-image-142 sp-no-webp" style="padding: 0px; margin: 0px; border: 0px; box-sizing: border-box;">%D1%8F%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%85.jpegробиться недостатньо для уникнення ядерної ескалації в той час, коли події на полі бою неодноразово виявляють слабкість звичайних сил президента Володимира Путіна і залишають у нього все менше альтернатив " data-medium-file="https://daycom.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/ядерний_вибух-300x200.jpeg" data-large-file="https://daycom.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/ядерний_вибух.jpeg" loading="lazy" class="wp-image-142 sp-no-webp" alt="" height="640" width="960" srcset="https://daycom.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/ядерний_вибух.jpeg 960w, https://daycom.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/ядерний_вибух-300x200.jpeg 300w, https://daycom.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/ядерний_вибух-768x512.jpeg 768w" sizes="(max-width: 960px) 100vw, 960px" style="padding: 0px; margin: 0px; border: 0px; box-sizing: border-box; height: auto; max-width: 100%; vertical-align: bottom; border-radius: inherit;">Фото: Depositphotos.com

Напади Росії на десяток українських міст у понеділок, які Москва називає помстою за диверсію на Керченському мосту до Криму, наближають світ до ядерної війни, повідомили Newsweek чотири урядові та військові джерела США .

Офіційні особи, які працюють над питаннями ядерної зброї, заявили, що робиться недостатньо для уникнення ядерної ескалації в той час, коли події на полі бою неодноразово виявляють слабкість звичайних сил президента Володимира Путіна і залишають у нього все менше альтернатив.

«Росія програє війну всіма способами», — сказав Newsweek високопоставлений офіцер розвідувального управління США . «Але ми поки що не можемо святкувати українську перемогу. З’являються ті самі умови, які Путін сказав нам, що можуть виправдати ядерну ескалацію. Це включає загрози територіальній цілісності Росії та самому виживанню держави».

“Путін тепер повністю продемонстрував, що він не поважає наших цінностей і принципів”, – сказав другий старший військовий офіцер. «Що спонукало б його застосувати ядерну зброю, а не те, що задовольнило б якогось вашингтонського експерта, це питання, яке ми повинні розглядати».

Усі офіційні особи погодилися з тим, що понтифікація офіційних осіб США щодо наслідків використання ядерної зброї втрачає головну мету стримування її використання. 

Вони закликали чіткіше сформулювати меседж ядерного стримування, водночас знайшовши спосіб для Путіна уникнути будь-якого відчуття, що він не має іншого вибору, окрім як їх використати.

«Досить говорити про відсутність військової користі або про жахливі наслідки переходу на ядерну зброю», — сказав третій високопоставлений чиновник розвідки. «Нашим завданням зараз є проникнути в свідомість Путіна, щоб не тільки стримати його, але й створити для нього вихід.

«Чи може Путін програти війну без ескалації?» – сказав чиновник. «Ми повинні принаймні спробувати йому допомогти. Благо планети в цей момент важливіше, ніж поразка і приниження одного ядерного божевільного».

Чиновники поговорили з Newsweek на умовах анонімності, щоб поговорити про дуже делікатні питання та розкритикувати політику Вашингтона та НАТО .

З самого початку війни в Україні президент Росії Володимир Путін погрожував ядерною ескалацією , заявляючи, що «екзистенційна загроза» його країні може спровокувати його рішення переступити поріг.

Зараз російські війська розбиті на всіх фронтах. Росія також вважає, що її територія піддається атаці – наприклад, суботній вибух на Керченському мосту, який з’єднує країну з Кримом. Це, схоже, створює умови, які, за словами Путіна, можуть спонукати його до використання ядерної зброї.

Підкріплена своїми перемогами за допомогою зброї, наданої із Заходу , Україна затверділа у своїй позиції, що Росія повинна залишити всю українську територію. Переговори також стали менш пріоритетними для Києва, обмежуючи можливості Путіна.

Президент України Володимир Зеленський звинуватив Путіна в «ядерному шантажі», а союзники України погоджуються, що Росія не повинна отримувати винагороду за вторгнення на землю та визнання її своєю.

“Український успіх і внутрішня опозиція, яка супроводжувала [російську] національну мобілізацію через це, заганяють Путіна все далі і далі в кут”, – сказав високопоставлений співробітник американської розвідки. «Екзистенційне виживання Росії все більше поставлено на карту, як і власне виживання Путіна».

Після нападів у понеділок Путін попередив, що удари у відповідь по урядових командних центрах і виробництві електроенергії у великій Україні є не лише прямою відповіддю на атаку на Керченському мосту, але й ще однією сходинкою на сходах ескалації.

«Залишати злочини такого роду без відповіді вже просто неможливо», – сказав Путін. Якщо Київ продовжить атакувати територію Росії, він додав, що відповідь буде “жорстокою і відповідатиме за масштабом рівню загроз, створених для РФ”.

Адмірал у відставці Майк Маллен заявив у неділю, що Путін – «загнана в кут тварина». Колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів президентів Джорджа Буша та Барака Обами заявив, що Вашингтон повинен серйозно поставитися до ядерних погроз Путіна, оскільки у російського президента є “багато варіантів”.

Але під час нападів у понеділок, найзначніших на столицю Київ та інші українські міста з лютого, офіційні особи, які говорили з Newsweek , погодилися: Росія також продемонструвала межі своїх звичайних можливостей.

«Сім різних типів ракет, включно з ракетами протиповітряної оборони, які використовуються для наземного нападу, та іранськими безпілотниками-камікадзе, що летять з Білорусі? Усі вони зібрані разом із клейкою стрічкою? Причому більше половини з них технічно несправні або не цілі?» – сказав офіцер розвідувального управління Міноборони.

«Це слід сприймати як ознаку того, наскільки виснажений і зневірений Путін. Він дійшов до дна бочки. Набагато нижче, і все, що залишилося, це ядерна зброя».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...