• Головна
  • До Білорусі почали заходити російські війська
18:11, 17 жовтня 2022 р.

До Білорусі почали заходити російські війська

До Білорусі почали заходити російські війська, фото-1

Російські війська і військові літаки почали прибувати до Білорусі в рамках підготовки до формування нових об’єднаних російсько-білоруських сил, повідомило в неділю Міноборони Білорусі.

Білорусь є сусідом України на півночі та близьким союзником Росії, з території якої Москва розпочала невдалий напад на Київ, столицю України, у лютому.

У понеділок президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив, що російські війська повернуться до його країни у великій кількості, повторюючи нарощування там військової сили, яке передувало вторгненню Росії в Україну.

«Це буде не просто тисяча військових», – сказав Лукашенко високопоставленим військовим і службам безпеки в Мінську, столиці Білорусі.

Міністерство оборони Білорусі повідомило в неділю в Telegram, що «авіаційний компонент» нових сил, точне призначення яких не уточнюється, почав прибувати з Росії.

Лукашенко неодноразово заявляв, що не хоче, щоб його військові приєднувалися до боротьби Росії в Україні, але аналітики відзначають, що він рішуче заперечував, що Росія нападе на Україну з його території за кілька днів до початку вторгнення.

Поновлення російського наступу на півночі України з боку Білорусі ще більше розширить конфлікт, який Росія спочатку очікувала, що він триватиме лише кілька днів, але зараз вирує вже більше семи місяців.

Створення об’єднаних сил з Росією, швидше за все, зміцнить в Україні думку про те, що Білорусь є однозначно «співагресором», ярлик, який Лукашенко відкинув, але набрав нову силу в понеділок після шквалу російських ракетних ударів по За словами українських чиновників, деякі з них були запущені з території Білорусі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...