• Головна
  • Спікер мчить по США, коли республіканці наближаються до перемоги
13:52, 25 жовтня 2022 р.

Спікер мчить по США, коли республіканці наближаються до перемоги

Спікер мчить по США, коли республіканці наближаються до перемоги, фото-1

Давно відомо, що спікер Ненсі Пелосі, перша жінка, яка обіймає посаду другої в черзі на президентський пост, мало спить. У ці дні, коли вона їздить містами по всій країні у виснажливій, безперервній боротьбі за гроші на передвиборчу кампанію, щоб утримати більшість у Палаті представників, навіть її нічні години зайняті думками про те, як перемогти.

“Я не рахую овець вночі, я рахую округи”, – сказала Пелосі, демократ з Каліфорнії і багаторічний лідер партії, під час завершального бліц-туру по Середньому Заходу від імені кандидатів у депутати Палати представників, що мають вирішальне значення для будь-якої надії, що залишилася у демократів на те, щоб вистояти під натиском республіканців. “Я йду один за одним” повідомляє Daycom.

Велике питання полягає в тому, чи зможе вона дорахувати до 218, числа, необхідного для збереження контролю над Палатою представників – і яке, на думку зростаючої кількості незалежних гандикапістів, є недосяжним для демократів.

Навіть якщо вона стежить за кожним поворотом на карті Палати представників, реальність така, що це цілком може бути останньою поїздкою Пелосі в якості лідера партії. Більшість, яку вона побудувала і ретельно виплекала – не один раз, а двічі – ризикує впасти під вагою суспільних страхів щодо злочинності та інфляції, а також великих витрат республіканців на передвиборчу кампанію і традиційного проміжного затягування президентської партії в Конгресі.

Але якщо це її остання гонка, Пелосі працює на повну силу, намагаючись забезпечити своїх кандидатів ресурсами, щоб конкурувати, поки республіканці вкладають гроші. Пелосі – 82-річна джаггернаут від Армані, яка поводиться так, ніби тільки від неї однієї залежить доля Палати представників. У певному сенсі так воно і є. Вона не тільки добре відоме національне обличчя більшості в Палаті представників, але й, безумовно, найпродуктивніший фандрайзер.

“Мій час – це гроші”, – сказала Пелосі, нарікаючи на упущену вигоду від розмови з репортером, коли вона могла б замість цього працювати по мобільному телефону.

Прибуток від інвестицій часу та енергії Пелосі впродовж життя є вражаючим. Відтоді, як вона очолила Палату представників у 2002 році, вона принесла демократам 1,25 мільярда доларів, згідно з партійними підрахунками, в тому числі 42,7 мільйона доларів лише у третьому кварталі цього року. Її здобич у цьому виборчому циклі становить 276 мільйонів доларів, отриманих на більш ніж 400 заходах. Лише цього місяця вона відвідала понад 20 міст. (Після триденного турне по чотирьох штатах Середнього Заходу минулого тижня вона вирушила в неділю в коротку поїздку до Хорватії для зустрічей по Україні).

Турне, яке минулого тижня охопило Мічиган, Огайо, Міннесоту та Іллінойс, принесло 380 000 доларів, які надійшли безпосередньо на рахунки демократів у деяких з найжорсткіших перегонів у країні, обов’язкових перемог, які можуть отримати вигоду від остаточного припливу готівки. Пелосі – іноді більш відома завдяки законодавчій акробатиці, яку вона часто виконувала, щоб зберегти порядок денний своєї партії та об’єднати демократів навколо нього – зараз перебуває в постійному режимі кампанії, регулярно проводячи Zoom-дзвінки з кандидатами та брифінги для тисяч волонтерів.

Її рівень енергії вражає і надихає її бійців.

“Коли я прокидаюся вранці і відчуваю себе трохи втомленою, я думаю про Ненсі Пелосі”, – сказала 68-річна Бренда Лоуренс, демократ від штату Мічиган, яка представила спікера на приватному прийомі зі збору коштів з лідерами профспілок і громадських організацій на набережній Детройта. “Я нафарбувала губи і сказала:” Ми повинні йти “.

Компанія, колись відома як реставраційне обладнання, відкриває ресторани. Чому?
Для республіканців спікер залишається улюбленою зброєю для розгортання проти вразливих кандидатів, хоча вони роблять це зі змішаними результатами. Вони пересипають свою передвиборчу рекламу та заклики до збору коштів закликами “звільнити Пелосі”, намагаючись пов’язати ліберальну конгресвумен із Сан-Франциско з цільовими демократами в консервативних округах, такими як представник Абігейл Спанбергер у північно-центральній Вірджинії.

“Ебігейл Спенбергер на 100% голосує за Пелосі”, – йдеться в нещодавній рекламній кампанії від республіканської групи, пов’язаної з представником Кевіном Маккарті з Каліфорнії, який сподівається стати наступником Пелосі в наступному році. “Це як мати нашу власну міні-версію Пелосі”.

Серед американців в цілому, Пелосі залишається поляризуючою фігурою, яка може спровокувати різку негативну реакцію, чим постійно намагаються скористатися республіканці. Вона не найхаризматичніший оратор і може бути різкою та нетерплячою зі ЗМІ. Але під час передвиборчої кампанії вона демонструє цілеспрямованість, яка завоювала їй глибоку відданість більшості її колег.

На місцях демократи з ентузіазмом приймають спікера під час її візитів, вітаючи не лише фінансову допомогу, але й увагу, яку вона може привернути до місцевих проектів та переваг партійної політики. Її статус народного героя серед демократів був лише підвищений нещодавно оприлюдненим закулісним відео зі штурму Капітолію 6 січня, на якому вона вимагає більшої допомоги від військових, щоб зупинити атаку, погрожує вдарити Дональда Трампа та перевіряє самопочуття віце-президента Майка Пенса – і все це під час того, як вона відкриває зубами ковбасну закуску.

Під час передвиборчої кампанії минулого тижня вона носила в сумочці сосиску, загорнуту в бант, подарований їй прихильником.

“Вона майстерна”, – сказала представник Хейлі Стівенс, демократ від штату Мічиган, яка з’явилася разом з Пелосі для просування переваг демократичного законодавства про зміну клімату для запуску компанії з виробництва акумуляторів для електромобілів в її окрузі недалеко від Детройта. Нова компанія забезпечує добре оплачувані робочі місця вже зараз і можливість виробництва акумуляторів американського виробництва в майбутньому.

“Я не думаю, що ми повинні тікати від досягнень, і я також не думаю, що ми повинні тікати від лідерів демократів”, – сказала Стівенс.

Подорожуючи штатами в оточенні співробітників та охорони, Пелосі відкидає припущення, що останні тенденції, схоже, сприяють республіканцям, хоча опитування та виборчі аналітики чітко показують, що у демократів зростають проблеми. Вона не терпить нагадувань про те, що, як показує історія, партія президента майже завжди втрачає місця на проміжних виборах, і кидає сталевий погляд на саму лише згадку про те, що її час на посаді спікера може добігати кінця.

“Забудьте про це”, – сказала вона в інтерв’ю, відкинувши похмурі розмови про поразку демократів як погано поінформоване мудрування. “Ми говоримо про майбутнє. Мене не хвилює те, що сталося в 1946 році”.

Крім того, Пелосі сказала, що їй просто важко уявити, що республіканці можуть перемогти на виборах.

“Частково це тому, що я не можу повірити, що хтось проголосує за цих людей”, – сказала вона, описуючи стратегію середньострокової кампанії республіканців як “нескінченну брехню і нескінченні гроші”.

В Іллінойс Пелосі прилетіла, щоб зустрітися з кількома кандидатами, які їй потрібні, щоб перетнути фінішну пряму, включаючи представників Шона Кастена з Іллінойсу та Френка Мрвана з сусіднього округу Індіани, а також кандидатів Ніккі Будзінскі та Еріка Соренсена, які балотуються на вільні місця в Іллінойсі.

Позуючи для фотографій на мобільні телефони з усіма охочими, Пелосі використала вишуканий робочий простір у хмарочосі в центрі міста, щоб виступити на підтримку своїх суперників і попередити про загрозу, яку становить поглинання республіканців.

“Нагальність порятунку нашої демократії є реальною”, – сказала Пелосі, додавши, що вона ненавидить бути “сіячем страху”, але момент вимагає цього.

Потім вона вирушила до цього західного передмістя в особі Кастена, щоб зустрітися з медичними працівниками розлогого медичного комплексу і почути про небезпеку, яку несуть нові обмеження на аборти, навіть у штаті, де ця процедура все ще дозволена. Пелосі часто підкреслює, що цілі республіканців виходять за рамки обмеження доступу до абортів і обмежень на контрацепцію, зазначаючи, що лише кілька республіканців Палати представників підтримали цього літа демократичний захід, що гарантує доступ до контролю над народжуваністю.

“Яке право має суддя або член Конгресу приходити до кухонного столу американської сім’ї і зважувати розмір і час створення сім’ї?” – запитала вона під час свого виступу в лікарні “Адвокат Добрий Самаритянин”, зображуючи жінок як ключову фігуру на виборах.

“Ваше право вибору – у виборчому бюлетені”, – сказала вона групі лікарів, медичних працівників та захисників прав на аборт. “Якщо жінки проголосують, жінки переможуть”.

В інтерв’ю Пелосі заперечила ідею про те, що аборти втрачають свою актуальність після того, як у червні Верховний суд скасував рішення у справі Роу проти Вейд. Але вона сподівається, що цей погляд заколисує республіканців до самозаспокоєння.

“Ви так думаєте. Ідіть і думайте так”, – сказала вона про республіканців. “Я можу сказати вам, що це не в дзеркалі заднього виду”.

Що станеться з Пелосі, якщо демократи зазнають невдачі? Чи піде вона у відставку і завершить свою знакову 35-річну кар’єру на посаді, спровокувавши внутрішню боротьбу за владу? Отримавши посаду спікера в 2019 році, вона пообіцяла, що не буде претендувати на цю посаду після закінчення свого терміну в січні, але останнім часом вона ухиляється від відповідей на питання на цю тему, кажучи, що вона зосереджена в першу чергу на проміжних виборах.

“Ви думаєте, що я відповім на це питання?”, – запитала спікер, коли її запитали, чи немає у неї відчуття, що вона перебуває у прощальному турі.

Для Пелосі шалена подорож до 8 листопада не є останнім ура – це лише її останній спринт до фінішу.

“Звичайна мудрість каже, що ми могли б піти на пляж”, – сказала вона. “Ні, ви йдете на бій”.

“Є лише одна відповідь”, – додала вона. “Перемогти”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...