• Головна
  • Міністр закордонних справ Латвії вказав поразку Росії у війні серед пріоритетів на 2023 рік
22:58, 11 січня 2023 р.

Міністр закордонних справ Латвії вказав поразку Росії у війні серед пріоритетів на 2023 рік

Міністр закордонних справ Латвії вказав поразку Росії у війні серед пріоритетів на 2023 рік, фото-1

У вступній частині доповіді МЗС Латвії трактує російське військове вторгнення в Україну, постійний шантаж світової спільноти погрозами застосування зброї масового знищення та інші техногенні катастрофи з боку Москви. «не тільки як конфлікт з Україною, а й із Заходом загалом».

Глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс представив уряду річний звіт про проведену протягом року роботу у зовнішній політиці держави та в питаннях Європейського Союзу, а також щодо пріоритети на 2023 рік, пише Delfi.

«За цих умов визначені раніше головні цілі зовнішньої політики Латвії – забезпечення незалежності держави, стабільної безпеки та добробуту суспільства – набувають ще більшого значення», – зазначають у зовнішньополітичному відомстві.

У доповіді також визначено пріоритети зовнішньої політики Латвії на 2023 рік. Серед іншогозазначалося, що поразка Росії у війні відповідає інтересам Латвії.

26 січня в Сеймі відбудуться слухання звіту, після чого відбудуться дебати щодо зовнішньої політики.

Національна рада електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) розробила стратегію розвитку сектору електронних ЗМІ на 2023-2027 роки.

Ключовим пріоритетом роботи на найближчі роки є розвиток контенту латиською мовою. А російська мова має піти, рада побоюється, що без цих заходів вона буде домінувати.

«Якщо ми продовжуватимемо підтримувати російськомовний контент і дозволити йому в переважній мірі домінувати на наших телевізорах, телефонах, комп’ютерах і радіо, наш інформаційний простір ніколи не зміцніє», — заявив керівник НЕПЛП Івар Обаліньш .

На кінець 2022 року в Латвії було зареєстровано 95 електронних ЗМІ. А список програм, що ретранслюються в Латвії, включає 254 телепрограми з 25 країн, більшість з яких доступні російською та англійською мовами.

У Латвії планують розвивати медіаграмотність населення, щоб сприяти «опіру дезінформації».

В інтерв’ю Latvijas Radio Обаліньш навів статистику медіа Латвії. Він зазначив, що сьогодні в Латвії доступні 252 ЗМІ, з них 127 російськомовні, і лише 42 латвійські.

Голова Національної ради електронних медіа Латвії зазначив, що в Законі про електронні ЗМІ та Законі про громадські ЗМІ йдеться про багато мов меншин, які використовуються в Латвії. Тому рада «не бачить підстав продовжувати це абсолютне домінування російської мови тут».

Скандал із російським телеканалом “Дождь”

Раніше в Латвії розгорівся скандал навколо російського незалежного телеканалу “Дождь”, коли його ведучий в ефірі закликав допомогти російським солдатам поліпшити умови проживання під час війни. Телеканал звільнив ведучого, але не вибачився за свої слова.

Влада винесла телеканалу не перше попередження – раніше “Дождь” показав в ефірі карту з входженням Криму до складу Росії, а також використав словосполучення “наша армія” щодо російських окупаційних військ в Україні.

8 грудня влада Латвії та Естонії припинила трансляцію телеканалу у своїх державах. Ведучий телеканалу Олексій Коростялев потрапив до “чорного списку” громадян, яким заборонений в’їзд.

Управління у справах громадянства та міграції (PMLP) Латвії вирішило залишити візи співробітникам телеканалу “Дождь”, ліцензію на мовлення якого раніше анулювала Національна рада електронних ЗМІ. Зараз канал працює онлайн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...