• Головна
  • «єОселя» на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті
Новини компаній
17:00, 14 листопада 2023 р.
Надійне джерело

«єОселя» на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті

Новини компаній

Одна з найбільших будівельних компаній Київщини Інвестиційна група «MOLODIST», яка першою після деокупації відновила роботу в регіоні, доєдналася до державної програми іпотечного кредитування «єОселя». Державна іпотека дає можливість придбати житло під 3% для пільгових категорій і 7% для всіх інших, коли банки пропонують ставки 18-25%. При цьому щомісячний кредитний платіж за державною іпотекою дорівнює середній вартості оренди однокімнатної квартири. Хто і за яких умов та в яких житлових комплексах передмістя зможе взяти посильний кредит на купівлю квартири, розповів СЕО ІГ «MOLODIST» Антон Мирончук.

«єОселя» на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті, фото-1

Тож хто може взяти пільгову іпотеку?

Взяти пільгову іпотеку за програмою «єОселя» зі ставкою 3% можуть українці, не молодші за 18 років і не старші за 70 років на дату погашення, які належать до однієї з пільгових категорій. Йдеться про кадрових військових, правоохоронців, педагогів, медиків, працівників освіти та науковців установ державної й комунальної форм власності, які не володіють власним житлом або мають житло менше ніж 52,5 кв.м для сім’ї з однієї особи та додатково 21 кв.м – на кожного наступного члена сім’ї. Іпотекою під 3% також можуть скористуватися власники житла, розташованого в районі бойових дій чи на тимчасово окупованій території. З 1 серпня уряд розширив програму. Тепер на пільгову іпотеку, але вже під 7%, можуть претендувати ще кілька категорій українців платоспроможного віку, а саме: ветерани війни та члени їхніх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих ветеранів війни, а також сім’ї загиблих захисників і захисниць України, а також усі українці, які не мають власного житла.

«єОселя» на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті, фото-2

Які переваги цієї програми та чим вона відрізняється від розтермінування від забудовника?

Головна перевага цієї програми — доступність. Щомісячний іпотечний платіж, який виплачуватиме протягом 20 років позичальник, дорівнює середній вартості оренди квартири в столиці чи передмісті. Завдяки цьому придбати власне житло зможуть навіть ті, хто про це раніше не задумувався. Родина, у якій працюють двоє, із зарплатами 20-25 тисяч гривень кожен, зможе легко сплачувати іпотеку за двокімнатну квартиру. Тобто, наявність кредиту майже не відобразиться на звичному для них способі життя. Родини з  вищим рівнем доходу можуть претендувати і на більшу площу. Надважливо те, що кредитування відбувається в національній валюті, гривні, тому покупці у будь-якому випадку застраховані від валютних коливань та нестабільності гривні.

«єОселя» на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті, фото-3

Чи є попит українців на житло в новобудовах передмістя столиці за програмою «єОселя»?

Попит на нерухомість був завжди, є він і зараз. Квадратні метри потрібні для проживання і для інвестицій, перепродажу, здачі в оренду або просто як інструмент захисту заощаджень від інфляції. До того ж в Україні наразі зруйновано вже приблизно 40 мільйонів квадратних метрів нерухомості, переважно це — житловий фонд.

З початку війни лише до Ірпеня переїхало жити понад 25 тисяч українців з тимчасово окупованих територій та регіонів, де тривають активні бойові дії. Люди, втікаючи від війни, частіше обирають новим місцем для життя столицю та її передмістя. Адже тут більше можливостей та краще розвинена  інфраструктура у порівнянні з регіонами. Наразі вже стартувала видача сертифікатів за зруйноване житло на певну суму грошової компенсації. Ці люди також є потенційними покупцями квартир, адже, напевно, захочуть придбати більш якісне і сучасне житло.

«єОселя» на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті, фото-4

Чому краще обирати житло в новобудові за іпотекою «єОселя»?

Вторинний ринок нерухомості дуже часто є дорожчим. Власники не завжди готові поступитися в ціні. Крім того, часто вони не готові чекати місяць-два до угоди, оскільки в умовах війни мають значні ризики. Недорогі варіанти на вторинці зазвичай нижчі за якістю. Будівельні ж компанії можуть пропонувати кращі умови, адже їм важливо мати обіг, та й вибір нерухомості вони пропонують значно ширший. Зараз попит на нове житло відновлюється. У топі запитів готове житло в комплексах з розвиненою інфраструктурою, із концепцією «місто в місті», де є все необхідне для комфортного життя.

«єОселя» на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті, фото-5

Чи є тенденція до вибору житла в передмісті столиці і чому?

Така тенденція спостерігалася ще в довоєнний час. Усе більше людей віддавали перевагу житлу в передмісті. Особливо актуальним це стало вже під час пандемії та війни в Україні. Багато людей почали працювати з дому. А це означає, що центр столиці перестав бути точкою тяжіння. Адже люди все більше часу проводять у межах свого дому, але водночас мають встигати поєднувати роботу і буденні справи. Тому жити не в мегаполісі стало більш комфортно. Тут магазини, перукарні, спортзали, аптеки та кав’ярні знаходяться поряд – це зручно й економить час. До того ж тут значно більше можливостей бути на природі, у парку чи на набережній, і для цього не потрібно нікуди їхати. Разом з тим, надзвичайно важливим є вибір міста. Приріст населення, за рахунок тисяч людей, які були вимушені залишити свій дім на сході України, зумовлює підвищення попиту на нерухомість. І, як показав досвід, багато людей вже обрали такі міста, як Ірпінь чи Вишневе, своєю новою домівкою. Адже тут значно простіше, ніж у Києві, облаштувати своє життя з нуля. Проте близькість до столиці водночас дає переваги її  передмістю перед іншими регіонами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Будівництво #Мирончук #Відбудова #іпотека #нерухомість
live comments feed...