19:07, 27 січня 2021 р.
Надійне джерело

Обережно, шахраї!

Обережно, шахраї!

Видурюють кошти у довірливих громадян, не гребуючи ніякими засобами. У поліції кажуть - зловмисники до старих схем шахрайства мало не щодня додають нові, більш витончені!

Продажі в мережі Інтернет, дзвінки від псевдобанківських працівників, або ж візити працівників соціальних служб, схема «ваш родич у біді» - найпоширеніші види шахрайства.

- Протягом 2020 року за статтею 190 КК України «Шахрайство» до Єдиного реєстру досудових розслідувань поліцейські Прилуцького відділу поліції внесли 218 кримінальних злочинів, більшу частину з них поліцейським вдалося розкрити. Над нерозкритими злочинами правоохоронці продовжують наполегливо працювати, проводять масштабну оперативну роботу, - сказала Юлія Жукова, речник Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.



Жертвою схеми «ваш родич у біді» стала чернігівка Ніна Ковтун. Спочатку о другій годині ночі був телефонний дзвінок нібито від сина жінки, під час якого він повідомив, що потрапив до поліцейського відділу. За кілька хвилин - дзвінок вже у двері квартири пенсіонерки. Невідомий молодик сказав, що синові Ніни Ковтун загрожує тюремний строк.

- Вы должны помочь своему сыну. Вы же знаете, он Вам сказал, что он в полиции, иначе ему дадут 26 лет тюрьмы. Вы должны дать деньги. Вот я пришел. Я ему дала 26 тис. грн и 1400 евро. - каже пенсіонерка Ніна Ковтун.

Наступного дня Ніна Ковтун дізналася, що її син не залишав кордони Німеччини, в якій нині проживає та працює. Жінка зрозуміла, що стала жертвою шахраїв і зателефонувала до поліції.

У поліції кажуть - шахраї спрацювали класично. Після першого ж дзвінка нібито від когось із рідних з проханням віддати гроші на його порятунок слід діяти інакше.

- Покладіть слухавку, заспокойтеся, передзвоніть своєму родичу або знайомому та запитайте, чи дійсно йому потрібна допомога. Якщо ви не  можете йому додзвонитися, то телефонуйте одразу ж до поліції, - каже Юлія Жукова.

Обмін старих купюр на нові, виплати додаткових пенсій, уточнення персональних даних у телефонному режимі нібито працівниками банку та СМС-повідомлення про виграш або приз - за всіма цими діями шахраїв один мотив: виманити у довірливих громадян як можна більше грошей, кажуть у поліції.

- За подібного роду діяння, відповідно до статті 190 КК України «Шахрайство» передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років, - каже Юлія Жукова.

Правоохоронці розробили попереджувальні листівки із найпоширенішими видами шахрайства та з рекомендаціями, як діяти у випадку якщо ви стали жертвою зловмисників. Такі листівки працівники Прилуцького районного відділу поліції роздають мешканцям міста. Особливу увагу приділяють найбільш вразливим категоріям, зокрема пенсіонерам.

- Шановні громадяни, будьте максимально уважними, пильними та обережними і пам’ятайте, що якщо ви все-таки потрапили на вудку шахраїв, то не гайте часу і відразу телефонуйте на лінію 102, - сказала Юлія Жукова.

За матеріалами телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кримінал #шахраї #обдурювання #поліція #попередження #27 січня
live comments feed...